Innsamling av sykler, klær og annet sportsutstyr til flykninger fra syria

Kjære medlemmer/ medmennesker.

50 syrere er allerede ankommet Kvæfjord mottak på Borkenes, i tillegg til flere andre. Det kommer også 16-17 nyankomster hver dag. Pågangen er enorm, sier leder Svein Arne Laukvik. . – Vi trenger sykler, vinterklær til voksne menn og damer og annet sports-/ fritidsutstyr.

Styret i Harstad Cykleklubb har diskutert hvordan vi som et idrettslag kan hjelpe disse menneskene, og kommet frem til at vi ønsker å ta oppfordringen fra Svein Arne Laukvik og Anne Aronsen, som arbeider på mottaket om å samle inn sykler til de nyankomne. Mottaket ligger 1,5 km unna Borkenes, og Anne forteller at noe av det første flykningene spør etter er nettopp sykler. Det viktigste er imidlertid klær, det går mot vinter og vi trenger klær til voksne menn og kvinner.

Vi oppfordrer våre medlemmer og andre til å ta en titt i skapene hjemme, i garasjen, i boden for å se om vi har noe vinterklær og/ eller utstyr vi kan avse.

 

Innsamling av sykler, hjelmer, klær og annet sportsutstyr:

Levering tirsdag 8.9. fra kl 18 - 19.30 i Blåbærhaugen

Levering torsdag 10.9. fra kl 18 - 20 i Blåbærhaugen

Utstyret pakkes på henger og leveres Borkenes Mottakssenter senest fredag formiddag.

På forhånd Takk!

Anne Aonsen ved Kvæfjord mottak på Borkenes gir støtte og hjelp. – Vi trenger særlig klær til de nyankomne, sier mottaksleder Svein Arne Laukvik. (Foto: Jostein Eldevik)

Anne Aonsen ved Kvæfjord mottak på Borkenes gir støtte og hjelp. – Vi trenger særlig klær til de nyankomne, sier mottaksleder Svein Arne Laukvik. (Foto: Jostein Eldevik)